Otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego

4 września 2017 roku, w dniu inauguracji roku szkolnego 2017/2018, odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy.

Wszyscy zaproszeni goście wraz z dyrektor Ewą Kitą i przewodniczącą samorządu szkolnego Roksaną Michalik dokonali przecięcia wstęgi, a ksiądz proboszcz Lucjan Kolorz poświęcił boisko.

Przypomnijmy, że inwestycję zainicjowali mieszkańcy Lubszy. Podczas Zebrania Wiejskiego, które odbyło się we wrześniu 2016 roku Rada Sołecka zaproponowała, aby niemal całą kwotę funduszu sołeckiego przeznaczyć na finansowy wkład własny w budowę boiska. Pomysł ten poparli w głosowaniu wszyscy obecni za zebraniu mieszkańcy Lubszy. Dzięki pozytywnej decyzji burmistrza i Rady Miejskiej, w budżecie Gminy na 2017 rok wygospodarowano środki na pokrycie pozostałych kosztów inwestycji. Nadzór nad jej wykonaniem oraz wszelkie sprawy formalne i organizacyjne sprawowała dyrekcja SP Lubsza.

W efekcie, w miejscu starego, betonowego boiska zostało wykonane boisko multisportowe o wymiarach 24 x 36 m o nawierzchni z modularnego polipropylenu. Obiekt składa się z boiska do gry w piłkę ręczną z możliwością użytkowania alternatywnego do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę (dwa boiska) i w tenisa ziemnego. Boisko może być rownież użytkowane do jazdy na łyżworolkach, rolkach, wrotkach i deskorolkach.

Boisko jest dostępne dla wszystkich chętnych, w godzinach pozalekcyjnych. Użytkownicy proszeni są o korzystanie z boiska w sposób zgodny z jego przeznaczeniem i pozostawienie po sobie porządku.

Więcej informacji oraz fotorelacja z uroczystości otwarcia boiska na stronie www.splubsza.pl

(AK), zdj. www.splubsza.pl