Rękodzieło łączy pokolenia

22 listopada 2017 roku Filie Biblioteczne w Lubszy i Psarach wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Lubszeckiej wspólnie zorganizowały warsztaty rękodzieła. Na prośbę rodziców i dzieci tworzyliśmy wiklinę papierową, z której wyrabiane były: gwiazdy, anioły i choinki.

Dodatkowym zajęciem dla dzieci były kartki świąteczne. Życzliwa artystka lubszecka – pani Anna Arendarska – pokazała wzory i tak powstały ozdoby świąteczne. W warsztatach uczestniczyły również babcie, którym miło było spędzić popołudniowy czas z wnukami. Zainteresowanie zajęciami było tak duże, że poproszono panią Arendarską o nowe wzory rękodzieła z wikliny papierowej. Uzgodniliśmy iż w najbliższym czasie będą wyrabiane koszyki, misy, wazony.

Uczestnicy mogli zabrać do domu swoje wypracowane dzieła i pozostawić do ozdobienia domów na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Spotkania organizowane są z myślą o mieszkańcach, by mogli wyjść z domu, spotkać się ze sobą, dla relaksu i własnej przyjemności. Takie spotkania do niczego nie zobowiązują, a przeciwnie – jednoczą rodziny, sąsiadów, zawiązują przyjaźnie.

 

tekst i zdjęcia: J. Wachowska, A. Katryniok