Papierowe czary mary

27 grudnia 2017 roku odbyły się w Lubszy warsztaty decoupage, zorganizowane wspólnymi siłami Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Lubszeckiej oraz filii Biblioteki Publicznej w Lubszy i Babienicy. Zajęcia poprowadziła Małgorzata Kosak.

Dzięki licznemu uczestnictwu mieszkańców Lubszy i wspaniałej atmosferze, warsztaty przemieniły się w papierowe „czary mary”. Połączyliśmy klej, farby, serwetki, dołożyliśmy zapach kawy, dużo radości, uśmiechu i… wyszły z tego piękne dzieła. Świeczniki, deseczki, zakładki do książek, dekoracyjne słoiki – powstało coś z niczego. Czas spędzony na zdobieniu różnych powierzchni za nami, ale pozostały bardzo pozytywne wrażenia i chęć na następne 🙂 Wystarczy tylko przekonać się do wyjścia z domu; w codziennym pędzie warto znaleźć chwilę dla siebie i odkryć swoje talenty.  Stowarzyszenie pragnie zmotywować do działania i wspólnych spotkań przedstawicieli każdej z grup wiekowych, od malucha do starszej młodzieży (kategoria 100+). Kolejne zajęcia już w planach, mamy nadzieję, że znowu powstaną takie cudowności, jak te widoczne na zdjęciach.

Bardzo dziękujemy strażakom z OSP Lubsza za udostępnienie pomieszczenia, paniom z biblioteki w Lubszy i Babienicy oraz Małgorzacie Kosak za wspaniałe prowadzenie zajęć.

tekst: BW, zdj. Natalia Skrobek, Bronisława Kamińska