III Lubszecka Lekcja Astronomii

21 grudnia 2017 roku, dokładnie w dniu przesilenia zimowego i początku astronomicznej zimy, odbyła się trzecia część „Lubszeckiej Lekcji Astronomii” – projektu edukacyjnego mającego na celu przybliżyć i oswoić nauki ścisłe.

Tym razem z uczestnikami zajęć, wśród których przeważała młodzież szkolna i dzieci, spotkał się Stefan Janta – wicedyrektor Planetarium Śląskiego. Temat ostatniej z cyklu lekcji astronomii nawiązywał do okresu przedświątecznego. Dotyczył zjawisk na niebie w latach narodzenia Jezusa, które przetrwały w pamięci potomnych jako Gwiazda Betlejemska.

Audytorium było szczególne i wymagało od prowadzącego przedstawienia skomplikowanych pojęć w sposób przystępny dla młodego słuchacza. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje w przyszłości niejedną astronomiczną pasją.

Serdecznie dziekujemy Mirosławowi Danchowi, Stafanowi Jancie i wszystkim członkiniom i członkom Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, za współpracę przy realizacji projektu.

(AK)

Projekt „Lubszeckie spotkania z astronomią – nauka przedmiotów ścisłych przez zabawę” został dofinansowany przez Gminę Woźniki w  dziedzinie nauki, edukacji, oświaty i wychowania w 2017 roku