Michał Aloszko – nowym burmistrzem

Znamy już wyniki II tury wyborów na burmistrza Woźnik, które odbyły sie 4 listopada 2018 roku. Przez następnych 5 lat naszą gminą rządzić będzie Michał Aloszko, który uzyskując, wynik 67,52%, pokonał swojego konkurenta – Krzysztofa Nowackiego.

Michał Aloszko, reprezentujący KW „Przyjazna Gmina”, wygrał w każdym sołectwie i niemal we wszystkich z dziesięciu obowodów wyborczych, za wyjątkiem obwodu nr 9, przy ul. Asfaltowej w Woźnikach, gdzie przewagę uzyskał jego kontrandydat, Krzysztof Nowacki.

W Lubszy w II turze wyborów wzięła udział prawie połowa mieszkańcow uprawnionych do głosowania (frekwencja 49,49%). W naszym obwodzie Michał Aloszko okazał się zdecydowanym faworytem, uzyskując wynik 71,74% głosów.

Program dla naszego sołectwa został częściowo przedstawiony przez nowego burmistrza w ramach pisemnej debaty pomiędzy obu kandydatami, którą można przeczytać w artykule: Kandydaci na burmistrza o Lubszy – pytania i odpowiedzi.

Michałowi Aloszko gratulujemy zwycięstwa i życzymy mu – ale także sobie jako mieszkańcom Gminy – wielu sukcesów w nowej roli!

(AK)