Śląska Akademia Senior@

Urząd Miejski w Woźnikach aktywnie włączył się do udziału w projekcie „Śląska Akademia Senior@” realizowanego przez Fundację Partycypacji Społecznej na terenie Gminy Woźniki. Grupa kursowa może powstać w każdym z sołectw.

Celem projektu „Śląska Akademia Senior@” jest aktywizacja osób, które ukończyły 65. rok życia, w obszarze kompetencji cyfrowych poprzez szkolenia oraz działania aktywizujące (nie ma górnej granicy wieku).

Projekt umożliwia każdemu uczestnikowi nabycie bardzo praktycznych umiejętności obsługi internetu, komputera, telefonu, tabletu i innych urządzeń IT. Będzie kształtować kompetencje pomocne w życiu codziennym seniora (komunikacja online, e-usługi, w tym zakupy i bankowość online, usługi medyczne, e-administracja i wiele innych). Senior, który będzie obecny na zajęciach, po zakończeniu szkolenia otrzyma tablet na własność.

Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane zdobywaniem nowych umiejętności do zapisania się do grup kursowych. Zapisy w Urzędzie Miejskim w Woźnikach, pok. nr 21 (1. piętro), tel. 34/ 366 99 28. Więcej informacji na www.wozniki.pl