Symetrio w Zamku na Piasku

Piękne kompozycje, harmonia dźwięków i idealna synchronizacja muzyków zespołu – okazały się przepisem na udany koncert tria akordeonowego Symetrio, jaki odbył się 9 czerwca 2019 roku w kameralnej scenerii restauracji Zamek na Piasku.

Koncert – zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej – był kolejną odsłoną nowego cyklu „Spotkania z kulturą”, realizowanego przez MGOK Woźniki oraz jego inicjatora – Mateusza Meisnera. Ten koncert był szczególny – nie tylko ze względu na elegancką lokalizację – ale także na fakt, że był on imprezą charytatywną. Podczas koncertu prowadzona była zbiórka na rzecz lubszanki – Patrycji Churas – która dzielnie walczy z niedawno zdiagnozowaną chorobą neurologiczną, ataksją Friedricha.

Muzycy, pomimo wyjątkowo dokuczliwego upału, dali popis swoich umiejętności, a widzowie, którzy całkowicie wypełnili salę, na pewno zapamiętają świetne akordeononwe wykonanie „Zimy” Vivaldiego, Better together – M. Jabłońskiego, Libertango – A Piazzoli czy też pięknej kompozycji pt. Śląska rapsodia (M. Jabłoński/A. Potera) i wielu innych utworów.

(red)

Projekt „SPOTKANIE Z KULTURĄ – organizacja koncertu tria akordeonowego” został dofinansowany z budżetu Gminy Woźniki w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2019 roku