Festiwal Ognia i Gliny, czyli IV Lubszecka Noc Ceramiczna – gościnnie w Woźnikach

22 czerwca 2019 roku o godz. 18:00 zapraszamy na IV Lubszecką Noc Ceramiczną, czyli coroczny festiwal ognia i gliny! Plenerowy wypał ceramiki poprzedzony został warsztatami lepienia w glinie. Gotowe wyroby czekają w piecu, który stanął na terenie MGOK Woźniki, gdzie – wyjątkowo – w tym roku odbędzie się impreza.

Organizatorzy zaplanowali ciekawy program wieczoru, w końcu to jeden z najdłuższych w roku! Obok pieca typu wegier, który zapłonie już po południu, odbędą się warsztaty artystyczne i ekologiczne: lepienie w glinie, rysowanie z OSĄ i plastyczkami MGKO Woźniki, plecenie wianków z zespołem Babie Lato,  budowanie domków dla pszczół murarek z leśniczym – Czesławem Tyrolem. A do tego po raz pierwszy na Nocy – prawdziwe koła garncarskie i piec gazowy typu raku! Przewidziano również kiermasz rękodzieła: stoisko Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Lubszeckiej, wyroby ceramiczne pracowni Amfora, swietliste cuda Marty Karpisz, Jakubowe stoisko T.G. Mania Podróżowania oraz stopy i inne Anny Osadnik.

Będzie coś dla ciała – o 19:00 Małgorzata Parduła z Baba Yoga poprowadzi jogę na trawie – i dla umysłu: wystawy malarstwo wysokotopliwe SMALT,  instalacja świetlna Jagody Mitko-Rudź, wystawa obrazów plenerowych wykonanych przez uczniów Liceum Plastycznego w ZSAP w Tarnowskich Górach (w holu MGOK) i gliniane „Światowity” Anny Osadnik.

Do tego tradycyjnie występy  i koncerty na scenie: na początek w klimat świętojańskiej nocy wprowadzi nas zespół Babie Lato (godz. 18:00), następnie swój repertuar zaprezentuje MGOK Woźniki z Gabrielą Mankiewicz na czele. O 19:00 koncert zespołu Rekonesans, a ok. 20:30 – wystąpi i porwie do zabawy grupa bębniarska Skarbnik z Havany, a tak naprawdę z Tarnowskich Gór. Na finał – spektakl ogniowy grupy Vatra!

Międzyczasie dużo atrakcji dla dzieciaków – zabawy z animatorką, malowanie twarzy, trampolina oraz strefa gastronomiczna zapewniona przez firmę OK Fest. Zapraszamy, MGOK Woźniki, ul. Górna 5 Woźniki!

Impreza została włączona kalendarz obchodów Dni Ziemi Woźnickiej. Została dofinansowana z budżetu Województwa Śląskiego oraz Gminy Woźniki.

Poniżej galeria zdjęć z budowy pieca plenerowego: