Orientuj się w terenie! Relacja z imprezy

Na finiszu 2019 roku odbyła się kolejna edycja wyjątkowej – zimowej – Imprezy na Orientację, będącej połączeniem biegu i rajdu samochodowego szlakami gminy Woźniki. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej, a dofinansował Urząd Miejski w Woźnikach.

28 grudnia 2019 roku o godz. 11:00, pomimo mrozu, wiatru i śniegu prószącego w oczy, na starcie zlokalizowanym na parkingu w Lubszy stawiło się osiem dzielnych drużyn: Renifery, LCC, Przyjazna, Kitki, Fasolki, Kamyki, Stanek Team i Sufle. W odpowiednich odstępach czasu, z tradycyjnym piskiem opon, wyruszyły one na podbój terenu. Trasa upstrzona była zagadkami na orientację, uważność i inteligencję – aby im sprostać potrzebna była także dobra praca zespołowa. Uczestnicy musieli przestrzegać zasad ruchu drogowego, przekraczanie prędkości wiązało się bowiem z punktami karnymi. Część biegowa odbywała się w Lubszy, jednym z zadań było wykonanie zespołowego selfie z Lompą przy Alei ks. Michała Brzozy. Zawodnikom należy się uznanie za niezrażanie się trudnymi warunkami pogodowymi.

Zmarznięci i zmęczeni mogli – w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników – spędzić miło czas w sali u św. Jakuba, posilając się wypiekami ufundownymi przez Piekarnię Majchrzyk oraz bezalkoholowym grzańcem.

Po podliczeniu punktów przez koodrynatora biegu – puchar zwycięzców powędrował do najliczniejszej, bo złożonej z 5 osób – drużyny Kamyków. Srebrny medal zdobyła drużyna Stanek Team, a brązowy – zespół Kitki. Specjalne wyróżnienie Fair Play otrzymała drużyna Przyjazna, której uczestnicy okazali się bardziej spostrzegawczy od organizatorów i najprecyzyjniej policzyli, ile naprawdę zwietrząt znajduje się w stajence na rynku w Woźnikach. Doceniono również team Sufli – za kartę wypełnioną przez Franka, najmłodszego pilota zawodów (5 lat).

Wszystkim dzielnym zawodnikom gratulujemy, dziękujemy za pomoc osobom, które przyczyniły się do organizacji imprezy. Zapraszamy za rok i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

 

Impreza dofinansowana z budżetu Gminy Woźniki w 2019 roku w ramach projektu
„Biegi na orientację – kontynuacja”