Dzień Matki i Dziecka w Lubszy

Zapraszamy na Piknik Rodzinny pod hasłem „Zdrowo i bezpiecznie”, który odbędzie się 20 maja 2017 roku (sobota) w ogrodzie parafialnym w Lubszy, przy kościele św. Jakuba Ap. Straszego. Impreza plenerowa organizowana jest z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.

Motywem przewodnim pikniku jest zdrowie i bezpieczeńśtwo, dlatego też organizatorzy zaprosili do współpracy policjatnów z maskotką Sznupkiem, która w zabawowy sposób uczy dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Będą też pracownicy Gminnego Zespołu Ośrodków Zdrowia w Woźnikach, wykonujący wybrane badania i ankiety, a niekiedy udzielający porad. Ochotnicza Straż Pożarna z Lubszy zaprezentuje pokaz ratownictwa medycznego i zachęci do nauki podstawowcy zasad pierwszej pomocy.

Oprócz edukacji prozdrowotnej, będzie też dużo zabawy dla dzieci i dorosłych. Najmłodszych ze sceny zabawiać będą występami m.in. uczniowie szkół naszej gminy oraz gwiazdy imprezy – Grupa KAROLADA i Rozbrykany Tygrysek. Będą też dmuchańce, malowanie twarzy i inne atrakcje. Dorośli na pewno zainteresują się stoiskiem kosmetyczym i bufetem z grillem, a także wieczorną zabawą taneczną do rytmów zespołu Silvers. Zapraszamy!

Organizatorami pikniku są Sołectwo Lubsza, OSP Lubsza oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej. Wspierają nas Szkoła Podstawowa w Lubszy, ks. prob. Lucjan Kolorz z lubszeckiej parafii, dr Michał Sowiński – dyrektor GZOZ Woźniki oraz firma O.K. Fest.

(AK)

Projekt „Dzień zdrowia – piknik rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Profilaktyczna akcja prozdrowotna” został dofinansowany z budżetu Gminy Woźniki w dziedzinie ochrony i promocji zdrowia w 2017 roku