Magiczne feriowisko

Ferie zimowe 2018 przeszły już do historii, dzieci z Lubszy na pewno będą mile wspominać ten czas. Wiele z nich spędziło ferie kreatywnie, uczestnicząc w warsztatach artystycznych zorganizaowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej, w ramach projektu „Feriowisko – magiczne ferie”.

Cztery dni poznawania przeróżnych technik i materiałów. Twórczo, kreatywnie, ciekawie z dala od telefonów telewizji i nudów. Dzieci otrzymały możliwość wspólnej pracy, nauki, rozwoju i realizacji pasji. Warsztaty pobudziły ich kreatywność i – mamy nadzieję – zapaliły chęć działania, co było głównym celem projektu Feriowisko

Wszystkie zajęcia odbywały się w sali Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy udostepnionej dzięki uprzejmości Dyrekcji. Zajęcia prowadziły społecznie instruktorki z poszczególnych dziedzin rękodzieła, wśród nich także członkinie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Lubszeckiej.

Dzień pierwszy upłynął pod hasłem: wiklina papierowa – serca i jajeczka wielkanocne. Małe ręce stworzyły piekne rzeczy pod okiem pań: Moniki Sosnowskiej, Natalii Skrobek oraz asystujących im Doroty Giery i Justyny Kabus, które zresztą towarzyszyły dzieciom podczas wszystkich warsztatowych dni.
Dzień drugi „Tańcowała igła z nitką” – to szycie: powstawały serca, kwiaty i mini-koszyczki z wytłoczek do jajek. Ujawniło się kilka ukrytych krawieckich talentów. Zajęcia nie udałyby się bez pomcy wspomnianych wyżej wolontariuszek oraz Kariny Pilarskiej, właścicielki „Pracowni z Pasją” która dostarczyła materiały do pracy.
Dzień trzeci warsztatów poprowadziła Mirela Gołąbek z „Dłubankowa Mireli”, z przepisem na radość: mąka, sól, woda. Radość podczas ugniatania tak powstałej masy solnej wypełniła salę gimnastyczną w Lubszy. Powstały piękne sowy, skrzaty i inne twory. Dodatkowym powodem do radości był poczęstunek w postaci pysznych wypieków p. Alicji Opiełki.
W czwarty, ostatni dzień Feriowiska, było kolorowo i wesoło. Powstały piękne naszyjniki, kartki. Zajęcia poprowadziły panie Krystyna Nawrat i Lucyna Dyrdzik z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Woźnikach (podziękowania dla dyrektor – Jadwigi Fabiańczyk – za współpracę). Nad całością projektu Feriowisko czuwała jego koordynatorka – Barbara Witkowska, która zdawała relacje z kolejnych twórczych spotkań na stowarzyszeniowym profilu fb.
Tekst: AK, BW. Zdjęcia: BW
Projekt „Feriowisko – magiczne ferie” został dofinansowany z budżetu Gminy Woźniki
w ramach realizacji zadania publicznego w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury
i dziedzictwa narodowego