Turniej Piłki Nożnej w Lubszy – podsumowanie

27 września 2018 roku na boisku szkolnym w Lubszy odbył się kolejny Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej. Na sportowe rozgrywki zaproszono uczniów ze szkół podstawowych Gminy Woźniki.

Uczestników i gości turnieju powitała prezes Stowarzyszenia – pani Ewa Kita. W zawodach wzięło udział 5 drużyn:

  • Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Woźnikach
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Psarach
  • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Kamienicy
  • Szkoła Podstawowa w Ligocie Woźnickiej
  • Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy

Każda drużyna składała się z 8 zawodników, w tym 2 graczy rezerwowych. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym”, mecze trwały po 8 minut. W sumie odbyło się 10 meczy, punktowanych następująco: wygrana –  3 punkty, remis – 1, a przegrana – 0 punktów. Piłkarzy dopingowały dzieci oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Lubszy, a także rodzice i przybyli kibice.

Po zaciętej i emocjonującej walce I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Psarach, która wygrała 2 swoje mecze i 2 zremisowała, bez straty ani jednej bramki w całym turnieju. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Woźnikach, która mając tyle samo punktów co drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy, była lepsza mając większą liczbę zdobytych bramek. Dalej uplasowały się kolejno: Szkoła Podstawowa w Lubszy oraz Szkoła Podstawowa w Ligocie Woźnickiej. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary oraz posiłek regenerujący i napoje. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom!

Tekst: Daria Klyta, zdjęcia: B.Walczak, uczennice klasy VIII SP Lubsza

 

Projekt „Turniej piłki nożnej” został dofinansowany z budżetu Gminy Woźniki w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej