Patriotycznie Drogą św. Jakuba

Kolejny rok z rzędu w okolicy Święta Niepodległości organizacja „Górnośląski Klub Przyjaciół Camino” organizuje pielgrzymkę patriotyczną podążającą fragmentem Dróg św. Jakuba. W tym roku wybór padł na odcinek Lubsza – Woźniki, a przejście odbędzie się 11 listopada.

Do przedsięwzięcia przyłączyło się Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej, które na stałe stara się opiekować Camino przebiegającą przez obszar Gminy Woźniki. W programie wydarzenia zaplanowano także część oficjalną z udziałem burmistrza Woźnik – Michała Aloszko, która odbędzie się pod pomnikiem 3. Pułku Ułanów Śląskich na Florianku w Woźnikach ok. godz. 14:00.

Pielgrzymkę zainauguruje msza św. w kościele pw. św. Jakuba Ap. Starszego w Lubszy o godz. 10:00. Stamtąd chętni wyruszą w stronę Woźnik, gdzie odwiedzą m.in. kościółek św. Walentego i zapalą znicze przed mogiłami powstańców oraz obrońców Ojczyzny z września’39. Stamtąd przejdą na Florianek, aby wspólnie z mieszkańcami i burmistrzem uczcić Święto Niepodległości. Osoby zainteresowane mogą indywidualnie dołączyć do pielgrzymów na każdym etapie trasy.

Po zakończeniu pielgrzymki, osoby które wcześniej dokonają zapisu zostaną przewiezione autokarem do Lubszy, gdzie odbędzie się poczęstunek i wspólne rozmowy o jakubowym szlaku.

Zapisy na spotkanie:  Górnośląski Klub Przyjaciół Camino, e-mail: kontakt@caminosilesia.pl, telefonicznie lub smem: 662281728. Koszt: 10 zł.