Wyrusz w drogę św. Jakuba i … zagłosuj

W ciągu ostatnich miesięcy dokonano przeglądu i monitorowania Jasnogórskiej Drogi Jakubowej w naszej gminie. Uzupełniono brakujące tabliczki, zamontowano nowe słupy na rozwidleniach dróg.

Zapraszamy na spacery drogą jakubową po naszej gminie i przypominamy, że każdy z nas może wesprzeć opiekę nad szlakiem Camino poprzez udział w głosowaniu w marszałkowskim Budżecie Obywatelskim! Do 30 listopada 2019 roku można oddać głos na projekt Camino Silesia – Drogą św. Jakuba przez Górny Śląsk!

Projekt polega na stworzeniu mobilnej aplikacji, dzięki której żaden pielgrzym nie zabłądzi na bezdrożach jakubowego szlaku. Celem projektu jest także czytelne oznakowanie z motywem muszli, umieszczenie tablic informacyjnych na szlaku oraz stworzenie sieci punktów informacyjnych. Projekt będzie propagować wiedzę o szlaku i promować go poprzez organizację wyjątkowych eventów, takich jak Śląski Jarmark Jakubowy, konferencja dla opiekunów szlaku oraz Śląski Rajd Drogą św. Jakuba, którego uczestnicy jako pierwsi wypróbują działanie nowej aplikacji w terenie. Dla tradycjonalistów zostanie wydany papierowy przewodnik z mapą i bazą noclegową, sakralną i turystyczną.

Głosowanie: ebo.slaskie.pl, podregion 4 Camino Silesia – Drogą św. Jakuba przez Górny Śląsk!

 

Dofinansowano z budżetu Gminy Woźniki w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa w 2019 roku