II Ceramiczna Noc Świętojańska już w sobotę w Lubszy!

Druga edycja Ceramicznej Nocy Świętojańskiej już w sobotę 24 czerwca 2017 roku! Serdecznie zapraszamy mieszkańców i sympatyków Lubszy na plenerowy wypał wyrobów ceramicznych i inne atrakcje w ramach wspólnego powitania lata – tym razem w lubszeckim ogrodzie parafialnym.

Noc Ceramiczna od niedawna zajmuje ważne miejsce w kalendarzu lokalnych imprez kulturalnych. Jej patronką, inspiratorką i dobrym duchem jest artystka Anna Osadnik. Malarka i rzeźbiarka, wykładowczyni sztuki i miłośniczka gliny, a przede wszystkim mieszkanka Lubszy, która ma tutaj swoją wyjątkową pracownię LCC (Lubszeckie Centrum Ceramiki).

Tak jak rok temu, głównym bohaterem Nocy Świętojańskiej będzie plenerowy piec, w którym wypalać się będą wyroby gliniane wykonane wcześniej na warsztatach ceramicznych. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwać będą zawsze niezawodni strażacy z OSP Lubsza.

Jednak to nie wszystko! Aby czas oczekiwania na wygaśnięcie pieca nam się nie dłużył, zaplanowaliśmy szereg atrakcji. Wśród nich od godz. 18:00: Festiwal Wolontariatu (prezentacja działalności lokalnych grup artystycznych i organizacji pozarządowych), warsztaty ceramiczne prowadzone przez Annę Osadnik i zabawa z gipsem pod okiem Mireli Gołabek, wicie wianków z grupą Babie Lato, pokazy sportowe i artystyczne oraz hit dla dzieci – występ iluzjonisty Tomasza Kabisa z programu Mam Talent i hit dla dorosłych – koncert zespołu Silesian Brass Quartet..

Oprócz tego animacje dla dzieci w wykonaniu szczudlarki, malowanie twarzy z boogie-woogie, dmuchańce, a na koniec imprezy zabawa z DJ Dawidem Nagietem.

Będą też atrakcje kulinarne – wśród nich tradycyjny pieczony dzik, ciapkapusta, kiełbaski z grilla, stoisko ciastkarni-piekarni firmy Majchrzyk oraz gościnnie Kreejzole ze słodkościami dla dzieci i dorosłych.

II Cermiczna Noc Świętojańska rozpocznie się o godz. 18:00 na terenie ogrodu parafialnego przy kościele św. Jakuba Ap. Starszego w Lubszy. Będzie ona zwieńczeniem bardzo ciekawego dnia.
Już o godz. 10:00 w sobotę rozpocznie się „Bieg na orientację Drogą św. Jakuba” w kategorii OPEN (start w SP Lubsza).
O godz. 12:00 zapraszamy na fascynującą Lekcję astronomii poprowadzoną m.in. przez naukowców z Planetarium Śląskiego (prawdziwa gratka dla amatorów nauk ścisłych i miłośników nauki o kosmosie).
O godz. 16:00 druga część „Biegu na orientację” – tym razem w kategorii Junior (dla dzieci)  – na terenie SP Lubsza. Wciąż przyjmujemy zgłoszenia na biegi oraz warsztaty astronomiczne – e-mail: kontakt@lubsza.org.

Zapraszamy!

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Woźniki w ramach następujących projektów: II Ceramiczna Noc Świętojańska, Festiwal Wolontariatu „Chcieć to móc”, Bieg na orientację Drogą św. Jakuba, Lekcja astronomii