V Lubszecki Koncert Organowy już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę, czyli 25 czerwca 2017 roku w kościele p.w. św. Jakuba Apostoła Starszego w Lubszy odbędzie się V Lubszecki Koncert Organowy – kolejny z cyklu koncertów organowych im. Józefa Lompy. Serdecznie zapraszamy na to wspaniałe kulturalne wydarzenie!

Lubszeckie koncerty organowe stają się już tradycją. Co najmniej raz w roku na wyremontowanych w roku 2013 organach swoje koncerty dają mistrzowie gry na tym instrumencie. Koncerty te każdorazowo gromadzą wielu słuchaczy – ławy kościelne są zawsze szczelnie wypełnione.

Najbliższy koncert odbędzie się 25 czerwca o godz. 17:00, a wykona go Mariola Brzoska. Wydarzenie będzie kolejnym elementem obchodów 220. rocznicy urodzin Józefa Lompy, który jako najsłyniejsza lubszecka postać historyczna, a zarazem – pośród wielu innych zawodów – także organista, stał się patronem lubszeckich koncertów.

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem oraz zachęcamy do uczestnictwa. Organizatorem koncertu jest proboszcz lubszeckiej parafii, ks. Lucjan Kolorz.

Program koncertu organowego 25 czerwca 2017